Dişler görüntümüzün en önemli ögelerinden biridir. Yaşam kalitemizi arttırarak bize özgüven verirler. Yediklerimizden tat almamızı, rahatça gülebilmemizi ve anlaşılır şekilde konuşabilmemizi sağlarlar. Tüm bunların önemini dişlerimizi kaybettiğimizde yada yapılmış olan protezlerimizle ilgili sorunlar yaşadığımızda daha iyi anlarız.
Diş ve dişeti hastalıkları yada kazalar diş kayıplarına neden olur. Dişlerin eksikliği çiğneme, konuşma ve estetik açıdan net bir şekilde belli olur. Geleneksel protezler bir çözüm olabilir ancak uzun dönemde genellikle sorunlara neden olurlar. Dişlerimizin bir kısmını yada tümünü kaybetmiş olsak bile rahat yemek yeme, konuşabilme ve gülebilme dileğimiz gerçek olabilir.
Dental İmplant Nedir?
Dental implant titanyumdan yapılmış bir vidadır. Titanyum vücudumuzun yabancı kabul etmediği bir metaldir. Dünyada 30 yılı aşkın bir süredir yapay diş kökü olarak kullanılmaktadır. Titanyumun ortopedide kullanım süresi ise çok daha uzundur.
Dental İmplant Uygulamasının Yararları
İmplantlar estetik olarak doğal dişlerinize en yakın görünümü sunar. Fonksiyonel olarak da gerçek dişleriniz gibi çiğneme yapabilmenizi sağlar. Ağızda çok fazla yer kaplayan plastik tabanlı protezlere oranla kabulu ve kullanımı çok daha rahattır, yemeklerden gerçek doğal tad almanızı sağlar. İmplant destekli protezler en doğal çözümdür. Çene yapısı içerisine uyumla yerleşir ve günlük hayatta da işlev ve görüntü olarak doğal dişlerden ayırdedilemez. Köprü protezlerinde olduğu gibi sağlıklı dişlerin protez oturtmak için küçültülmesi gerekmez. Dolayısıyla sağlıklı dişler korunmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir